Jednorazowy pokaz kontrowersyjnego filmu Shortbus w Poznaniu

2010-09-14 (Aktualności)

17 września 2010, godz. 22:00
miejsce: Kino Muza

Tytułowy „Shortbus” to miejsce spotkań nowojorczyków – seksuolożki Sofii, która nigdy nie przeżyła orgazmu, Severin – dominy nie potrafiącej nawiązać relacji z innymi ludźmi, Jamiego i Jamesa – pary gejów pragnących powiększyć swój związek i wielu innych osób chcących na nowo odkryć swoją seksualność.

„Shortbus to film błyskotliwy, w dosłownym sensie tego słowa – świetlisty, migotliwy, a chwilami olśniewający. zabawny do rozpuku i wzruszający, i smutny. A przede wszystkim zaskakująco mądry, chociaż nikt w nim się nie mądrzy, nie poucza. Jest w tej komedii (a może raczej komedio-dramato-utopii) jakaś dziwna, chwytająca za gardło szczerość.” (Agnieszka Graff)konsola


Konsola podczas Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych

2010-08-27 (Aktualności)

Konsola serdecznie zaprasza na II Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w dniu 11 września 2010 roku na Placu Wolności. Celem imprezy jest przybliżenie oraz zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania na działalność lokalnych organizacji pozarządowych oraz ukazanie współpracy Miasta Poznania z podmiotami III sektora.

Już od godziny 10:00 będzie nas można znaleźć przy stoisku nr 31A. Będziecie mogli zapoznać się z działalnością stowarzyszenia, porozmawiać o feminizmie i prawach kobiet.

W ramach Tygodnia Organizacji Pozarządowych odbędzie się także pokaz filmu Niebieskoocy – mechanizmy dyskryminacji, który odbędzie się 7 września 2010, o godzinie18.00
w siedzibie Stowarzyszenia Kobiet Konsola, na ul. Fredry 7/5konsolaPierwszy w Polsce poradnik prawny dla kobiet

2010-08-10 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola poleca książkę „Prawo w moim życiu. Wszystko, co musisz wiedzieć o obowiązującym prawie, by zabezpieczyć swoją przyszłość” wydaną przed wydawnictwo Zacharek – Dom Wydawniczy.

Autorka niniejszej publikacji omawia w przystępny i zrozumiały sposób wszelkie prawne zagadnienia, które dotyczą: małżeństwa, konkubinatu, rozwodu i separacji oraz małżeńskich ustrojów majątkowych.

Dzięki tej książce dowiesz się m.in.:
• jakie formalności trzeba załatwić przed ślubem;
• co wybrać – małżeńską wspólność czy rozdzielność majątkową;
• jak skutecznie dochodzić alimentów;
• jak się rozwieść, a jak przeprowadzić separację;
• co możesz, a do czego nie masz prawa, gdy żyjesz w konkubinacie;
• w jaki sposób zabezpieczyć finansowo konkubenta;
• jak skutecznie sporządzić testament.

konsola


Giełda Inicjatyw

2010-08-06 (Aktualności)

8 sierpnia 2010 (niedziela), godz. 16:00 - 18:00
Pasaż Kultury na Rynku Głównym w Poznaniu

Giełda Inicjatyw to targi działań zaangażowanych społecznie, kulturalnie i ekologicznie.
W tym roku na Giełdzie pojawi się także Stowarzyszenie Kobiet Konsola!
Wszystkie osoby zainteresowane naszą działalnością, publikacjami i projektami serdecznie zapraszamy!

Giełda Inicjatyw odbywa się w ramach 2. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Tranzyt, Giełdzie Inicjatyw.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja Tranzyt, która zajmuje się organizacją projektów kulturalnych, ekologicznych i społecznych.
Więcej o festiwalu tutaj.


konsolaPomóżmy poszkodowanym przez powódź!

2010-07-29 (Aktualności)

W imieniu poznańskiego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii  zapraszamy do akcji pomocy dla powodzian z Sandomierza i okolic.

Chcesz pomóc tym, którzy ucierpieli podczas tegorocznej powodzi? Możesz to zrobić przynosząc środki czystości do siedziby Stowarzyszenia Kobiet Konsola.

Czekamy na ciebie w czwartek (29.07) godz. 17:00-20:00, piątek (30.07) godz. 12:00-16:00 oraz w czwartek (05.08) godz. 18:00 - 20:00
na ul. Fredry 7/5 (II piętro)

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału!
konsola


Stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji ogłasza konkurs na LOGO Stowarzyszenia

2010-07-23 (Aktualności)

Prosimy o wysyłanie swoich propozycji na adres: dnirownosci@gmail.com do dnia 1 października 2010. Spośród nadesłanych prac członkowie i członkinie stowarzyszenia wybiorą najlepsze logo, które stanie się oficjalnym logo stowarzyszenia.

Prace powinny być w formacie JPG lub PNG, ciężar: maximum 500 MB, w dwóch wariantach: kolorowe (do 3 kolorów) oraz w wersji czarnobiałej.

Zwycięskie logo będzie umieszczone na stronie internetowej stowarzyszenia, na plakatach, ulotkach i wszelkich materiałach promocyjnych dotyczących działań stowarzyszenia.konsolaPrzegląd filmów LGBT w Poznańskim kinie Rialto

2010-07-02 (Aktualności)

Od 2 do 8 lipca w Kinie Rialto odbędą się pokazy filmów "LGBT", czyli "Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders". Wszyscy zainteresowani tą tematyką będą mogli codziennie o godzinie 19:00 obejrzeć jeden seans.

Filmy o tematyce LGBT to filmy, w których głównym lub znaczącym wątkiem jest temat homoseksualizmu, biseksualizmu lub które poruszają problem tożsamości płci (transgenderyzm, transseksualizm). Na widzów czeka aż 7 produkcji z różnych stron świata.konsola


Stowarzyszenie Kobiet Konsola w Strefie NGO

2010-06-29 (Aktualności)

Z przyjemnością informujemy, iż nasze stowarzyszenie dostało się do Strefy NGO na tegorocznym Heineken Open'er Festival, który odbywa się 1-4 lipca br. w Gdyni.

Zapraszamy wszystkich z Was, którzy będą bawić się na festiwalu do odwiedzenia stoiska Stowarzyszenia Kobiet Konsola w namiocie NGO. Będziecie mogły/mogli dowiedzieć się więcej o nas i naszych projektach, porozmawiać z psycholożką oraz odbyć mini warsztat antydyskryminacyjny.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz mapkę znajdziecie tutaj.

Informacje na temat STREFY NGO znajdziecie tutaj.


konsolaStudia Podyplomowe Społeczno-Kulturowa Tożsamość Płci

2010-06-15 (Aktualności)

Instytut Socjologii UJ uruchamia w roku akademickim 2010/2011 drugą edycję interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Społeczno-Kulturowa Tożsamość Płci”.

Uczestnicy/czki studiów zdobędą wiedzę z zakresu płci społeczno-kulturowej (gender) w społeczeństwie oraz gender mainstreaming. Jako że studia zorientowane są na praktykę, specjalny nacisk kładziony jest na rozwój narzędzi metodologicznych, jak i umiejętności 'miękkich' potrzebnych do realizacji projektów oraz zdobywania funduszy.

Szczegółowe informacje dotyczące programu studiów i rekrutacji (kryteria formalne, wymagane dokumenty, informacje nt. miejsca ich składania wraz z terminami) są dostępne na stronie www.socjologia.uj.edu.pl/gender (zakładka „Rekrutacja”).
konsola


Zmiany w Czytelni Gender Studies

2010-06-11 (Aktualności)

W okresie wakacyjnym (czerwiec – sierpień) z Czytelni można korzystać po umówieniu się drogą mailową: czytelnia@konsola.org.pl

Zapraszamy do korzystania z Czytelni
Mieści się ona w naszej siedzibie na ul. Fredry 7/5 (II piętro), można z niej korzystać nieodpłatnie.

W skład Czytelni wchodzi ponad 600 publikacji o tematyce m.in. feministycznej i antydyskryminacyjnej.
konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30