MAMI BABI TARG

2011-08-17 (Aktualności)

Czas: 3.09.2011, g. 11.00-14.00
ETC Swarzędz, ul. Poznańska 6, Swarzędz, Organizatorzy: Babiląd, Akademia AKUKU, Partner: ETC Swarzędz, Patronat: gogaga.pl i MiastoDzieci.pl

Babi Targ to lokalna odmiana znanych na Zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.

Mami Babi Targ to impreza głównie dla mam (również przyszłych), które chcą się wymienić ciążowymi ubraniami oraz ciuszkami, akcesoriami i zabawkami swoich dzieci. Tatusiowe i dzieci będą jednak równie mile widziani! W programie oprócz wymiany przewidziano kiermasz rękodzieła stworzonego dla dzieci. Spodziewajcie się m.in. mebelków z kartonu i szytych ręcznie zabawek.
Ponadto galeria ETC przygotuje tego dnia specjalne promocje na zakupy.
Zdjęcia z ostatniej tego typu imprezy: TUTAJ.
Aby wziąć udział w imprezie należy przesłać zgłoszenie na adres: info@babilad.pl

Osoby chcące wziąć udział w kiermaszu rękodzieła tworzonego dla dzieci proszone są o kontakt pod adresem: info@babilad.pl. Ilość stoisk jest ograniczona!
Wstęp wolny.
Szczegóły:
www.babilad.pl

www.akademiaakuku.pl
konsola


Zaproszenie na III Europejski Kongres Kobiet

2011-08-08 (Aktualności)

Już 17 i 18 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpocznie się III Europejski Kongres Kobiet – jedno
z najważniejszych wydarzeń tegorocznej prezydencji w UE.

W trakcie Kongresu będziemy dyskutować o kluczowych wyzwaniach, stojących przed Polską i współcze­snym światem ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących kobiet.

W ciągu dwóch dni odbędzie się kilkanaście paneli o różnorodnej tematyce wśród nich m.in.:

- Henryki Bochniarz (panel O trendach w ekonomii, przeszkodach w rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed Europą)

- Jolanty Kwaśniewskiej (Kobieta nie jest rzeczą! – debata
o przemocy domowej i handlu kobietami)

- Kazimiery Szczuki (Historie kobiet: Opowiedz mi o swoim życiu. Rodzina, kariera, „ja”).

W panelach uczestniczyć będą również m.in. Danuta Hübner, Krystyna Janda, Marta Meszaros oraz goście zagraniczni.

Zarejestrować można się TUTAJ.konsolaInstytut Socjologii UJ zaprasza na drugą edycję Genderów!

2011-07-14 (Aktualności)

Instytut Socjologii UJ uruchamia w roku akademickim 2011/2012 drugą edycję interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Społeczno-Kulturowa Tożsamość Płci”.

Studia te odpowiadają na potrzebę, wskazaną przez ONZ
w Deklaracji Pekińskiej i Komisję Europejską, uwzględniania perspektywy płci we wszystkich działaniach: edukacyjnych, politycznych, ekonomicznych, społecznych. Jako iż różnorodne wskaźniki statusu płci monitorowe przez UNDP pokazują nierówności płci w Polsce, istnieje zapotrzebowanie na osoby, które będą miały wiedzę i umiejętności do wdrażania polityk równościowych i realizowania projektów budujących społeczeństwo bez dyskryminacji. Uczestnicy/czki studiów zdobędą wiedzę z zakresu płci społeczno-kulturowej (gender)
w społeczeństwie oraz gender mainstreaming.

Szczegółowe informacje dotyczące programu studiów i rekrutacji są dostępne na stronie www.socjologia.uj.edu.pl/gender (zakładka „Rekrutacja”).

Plakat do pobrania TUTAJ.

Miejsce składania dokumentów: Sekretariat Studiów Podyplomowych "Społeczno-kulturowa tożsamość płci", Instytut Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, sala 77, II p., 31-044 Kraków.


konsola


Bezpłatne Publikacje w ramach projektu Szkoła Liderek Animacji Kultury

2011-07-13 (Aktualności)

Projekt ten, współfinansowany przez Fundację Orange, trwający od stycznia do maja 2011, zakończył się wydaniem dwóch publikacji. Publikacje są dostępne jedynie w wersji elektronicznej do bezpłatnego pobrania z naszej strony internetowej. Z zawartości można korzystać na licencji Creative Commons, Uznanie autorstwa 3.0 Polska. (Więcej informacji tej o licencji TUTAJ.)

Podręcznik Liderki Animacji Kulturyoraz Album Dobrych Praktyk.

Projekt miał na celu wyposażenie dziewcząt w wieku od 16 do 22 roku życia, mieszkające i uczące się w województwie wielkopolskim, w umiejętności, wiedzę i motywację niezbędną do samodzielnego podejmowania inicjatyw kulturalnych na gruncie lokalnym. SzLAK ma przyczynić się do zwiększenia świadomego i aktywnego uczestnictwa w kulturze wśród młodzieży, w szczególności wśród dziewcząt.konsolaWakacyjna impreza kobieca w stulu latino!

2011-07-13 (Aktualności)

W imieniu Stowarzyszenia Dni Równości i Tolerancji mamy zaszczyt zaprosić na drugą już – tym razem wakacyjną – Imprezę Kobiecą w Poznaniu, która będzie miała miejsce 16 lipca 2011 w Klubokawiarni TEKILA.

Impreza odbędzie się w rytmach LATINO oraz lat 80’ i 90’ :-) Tym razem również czekamy na Wasze propozycje utworów, które chciałybyście usłyszeć (szczegóły na www.imprezykobiece.pl oraz na naszym profilu na Facebooku). Przez całą noc promocyjne ceny drinków. Poza alkoholem Tekila serwuje również przepyszne tosty i sałatki :-)

Podczas imprezy odbędzie się pokaz tańca FLAMENCO i SAMBY oraz tradycyjnie loteria z super nagrodami, w której udział weźmie każdy bilet wejściowy. Zaplanowane są również ciekawe konkursy :-)

Klubokawiarnia Tekila, ul. Szyperska 3
Start: 20.00, Wjazd: 7 zł.
Lipcowe jubilatki wchodzą za FREE !!!
Serdecznie zapraszamy na niezapomnianą noc LATINO - TYLKO DLA KOBIET! :-)konsola


GENDER STUDIES w końcu w Poznaniu!

2011-06-02 (Aktualności)

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Poznań doczekał się "Genderów"!

Kierowniczka: dr Agnieszka Gajewska
Czas trwania: 2 semestry
Termin rozpoczęcia: październik 2011

Podyplomowe Gender Studies
Collegium Maius pok. 57
ul. Aleksandra Fredry 10
61–701 Poznań

Tel.: 61 829 46 93
e-mail: gender.studies@amu.edu.pl
www.gender.amu.edu.pl
konsolaZmiany w Konsoli

2011-05-31 (Aktualności)

Informujemy, że z powodów finansowych, od dnia 1 czerwca Stowarzyszenie Kobiet Konsola nie będzie posiadało biura pod adresem ul. Fredry 7/5.

Jednakże stowarzyszenie nie zaprzestaje swej działalności.

Osoby zainteresowane kontaktem, bądź przystąpieniem do stowarzyszenia prosimy o kontakt mailowy: info@konsola.org.pl

W miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień nie będą się także odbywały spotkania członkiń.
konsola


Spotkanie organizacyjne 8. Dni Równości i Tolerancji

2011-05-31 (Aktualności)

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne Dni Równości i Tolerancji, które już po raz ósmy odbędą się w Poznaniu w terminie 14.11 – 20.11.2011 r.

W tym roku chcemy nieco zmienić formułę całego wydarzenia i w ciągu trwania DRiTu poświęcić cały tydzień dla dyskryminowanych mniejszości (każdego dnia inna grupa dyskryminowana).

W związku z tym, zapraszamy Was serdecznie na pierwsze otwarte spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 6 czerwca (poniedziałek), o godz. 17.00 w siedzibie Fundacji IBRAS (ul. Towarowa 45, I piętro, p. 14).


konsolaPrezent władz na Dzień Dziecka? Żłobki droższe o 175 zł

2011-05-28 (Aktualności)

W związku z planowanymi przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych podwyżkami opłat za żłobki, członkinie i członkowie Stowarzyszenia Kobiet Konsola oraz Stowarzyszenia My-Poznaniacy, Federacji Anarchistycznej, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przeprowadzą w niedzielę 29 maja od godz. 12.45 na Ostrowie Tumskim akcję protestacyjno-informacyjną.

Okazją do poinformowania mieszkańców Poznania i wyrażenia sprzeciwu wobec planowanych podwyżek będzie Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, organizowany za publiczne pieniądze przez Urząd Miasta Poznania oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Nie zgadzamy się na podwyższanie opłat, gdyż decyzja ta uderzy przede wszystkim w kobiety samodzielnie wychowujące dzieci i osoby o najniższych dochodach oraz ludzi młodych, borykających się często z problemami na rynku pracy.

Wzywamy Władze Poznania do opracowania programu polityki społecznej, który będzie wspierał osoby najuboższe i stworzy szanse dla młodych ludzi chcących mieszkać w naszym mieście i mieć dzieci. 70 proc. Poznaniaków wyraża potrzebę zakładania tanich żłobków publicznych i wspierania już istniejących. Priorytetem polityki samorządowej powinny być nie Euro2012, murawy i stadiony, lecz wychowanie przyszłych pokoleń .

Zapraszamy do udziału w naszej akcji, a także do uczestniczenia w posiedzeniach Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miasta Poznania. Kolejne posiedzenie odbędzie się prawdopodobnie 30 czerwca.


konsola


Drogi równości. Izabela Jaruga-Nowacka – polityczka, feministka, działaczka lewicy

2011-05-23 (Aktualności)

Serdecznie zapraszamy na debatę wokół książki: „Drogi równości. Izabela Jaruga-Nowacka – polityczka, feministka, działaczka lewicy”

30 maja (poniedziałek), godz. 17.00 - 19.00, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10, (sala 340), Poznań

Książka została wydana przez Fundację Przestrzenie Dialogu w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Izabeli Jarugi-Nowackiej w katastrofie pod Smoleńskiem. Napisana przez jej przyjaciół i współpracowników, traktuje o dorobku politycznym i społecznym tej wybitnej postaci, wicepremierze i ministrze polityki społecznej, posłance, feministce i obrończyni praw człowieka.

W spotkaniu udział wezmą:
Marek Balicki – poseł na Sejm RP, współautor tekstu pt. „Seksualność po polsku”; wraz z Izabelą Jarugą-Nowacką działał m.in. na rzecz edukacji seksualnej i dostępu do środków antykoncepcyjnych;
Anna Kamińska – autorka tekstu pt. „W pracy bez dyskryminacji”, działaczka na rzecz równości i różnorodności, członkini Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniczce Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Izabeli Jarudze-Nowackiej;
Beata Maciejewska – wydawczyni książki, prezeska Fundacji Przestrzenie Dialogu, autorka tekstów, działaczka społeczna i polityczna;
Aleksandra Sołtysiak – członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola, działaczka społeczna.

Osoby uczestniczące w spotkaniu otrzymają egzemplarz książki.konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30