IV Kongres Kobiet

2012-07-04 (Aktualności)

Do IV Kongresu Kobiet pozostało mniej niż 100 dni! Kongres odbędzie się 14-15 września 2012 roku pod hasłem „Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność”. Sesje plenarne, panele i warsztaty będą dotyczyć aktywności kobiet – w sferze zawodowej (organizacje, firmy), społecznej (edukacja, kultura masowa, reklama) i prywatnej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw regionalnych, wsi i samorządów.
W ciągu pierwszego miesiąca od otwarcia rejestracji zapisało się ponad 1000 uczestniczek i uczestników! Nie zwlekajcie, by miejsc wystarczyło dla wszystkich zainteresowanych Wielkopolanek! Więcej info na stronie: www.kongreskobiet.plkonsola


Bagaż podręczny - poznaj inną perspektywę

2012-06-22 (Aktualności)

Konsola objęła matronatem serial radiowy "Bagaż podręczny". Opowiada on o świecie z zupełnie nowej, zaskakującej perspektywy, bazując na odwróceniu kryteriów, aby wzbudzić u słuchacza/słuchaczki poczucie dysonansu poznawczego. Jego druga edycja w całości skupi się na relacjach homo i hetero. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Nastawnia i Radio Afera. Odcinki poprzedniej edycji oraz informacje na temat nowej znajdziecie na stronie www.bagazpodreczny.pl Polecamy!


konsolaBezpieczeństwo Kobiet 2012 - konkurs!

2012-06-13 (Aktualności)

Zapraszamy wszystkich do promowania akcji Bezpieczeństwo Kobiet 2012, której jesteśmy partnerką! Na stronie www.bezpieczenstwokobiet2012.info znaleźć można podstawy samoobrony, porady na temat bezpiecznego seksu, numery telefonów zaufania, kontakty do organizacji pomocowych i publikacje na temat przemocy wobec kobiet. Zależy nam na tym, by informacje te dotarły do jak największej liczby osób. Zachęcamy do drukowania materiałów i rozpowszechniania ich w mieście w dozwolonych miejscach oraz do pobierania banerów i zamieszczania ich na blogach i stronach internetowych.


konsola


DISCOVER FOOTBALL - odkryj piłkę nożną kobiet!

2012-05-29 (Aktualności)

DISCOVER FOOTBALL we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Konsola 13-14 czerwca 2012 r. zapraszają na wydarzenia związane z piłką nożną kobiet oraz turniej piłkarski dla kobiet. Od 8 czerwca do 1 lipca 2012 r. w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. Ale przecież w piłkę nożną potrafią grać także kobiety! Właśnie dlatego DISCOVER FOOTBALL rusza w trasę. Odwiedzą miasta Polski (Poznań, Wrocław, Warszawa) i Ukrainy (Kijów, Lwów), w których odbędą się spotkania mistrzostw, aby w tym samym czasie zorganizować spotkania oraz rozgrywki piłkarskie kobiet.


konsolaNasze stanowisko w sprawie organizacji Euro 2012

2012-05-26 (Aktualności)

Zgadzamy się ze stanowiskiem Komitetu Organizacyjnego demonstracji „Chleba Zamiast Igrzysk” w kwestii antyspołecznej polityki miasta i państwa w kontekście organizacji imprezy sportowej EURO 2012. Stanowczo sprzeciwiamy się finansowaniu imprez sportowych kosztem obcinania wydatków na realizację podstawowych potrzeb socjalnych, kultury oraz edukacji.
Tym bardziej nie możemy poprzeć współfinansowania przez miasto wydarzenia sportowego, gdy na uczestnictwo w nim nie stać przeciętnych mieszkanek i mieszkańców Poznania.


konsola


Stanowisko w sprawie podpisania i ratyfikacji Konwencji Rady Europy

2012-05-11 (Aktualności)

Koalicja na Rzecz Równych Szans, której członkinią jest Konsola oraz 44 inne organizacje pozarządowe, sformułowała stanowisko dotyczące działań rządu na rzecz podpisania i ratyfikacji Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Wyraziliśmy/łyśmy nasze oburzenie wypowiedziami Ministra oraz Wiceministra Sprawiedliwości oraz zaapelowaliśmy/łyśmy o podjęcie jak najszybszych działań w celu podpisania i ratyfikacji przez Polskę Konwencji. Treść stanowiska tutaj.


konsolaDemonstracja 10 czerwca - Chleba zamist igrzysk!

2012-04-11 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola jest jedną z organizacji, która wchodzi w skład Komitetu Organizacyjnego demonstracji "Chleba zamiast igrzysk". 10 czerwca 2012r. w Poznaniu będziemy protestować przeciwko antyspołecznej polityce miasta i państwa, ponieważ nie zgadzamy się z tym, że w całej Polsce obcina się wydatki na realizację podstawowych potrzeb społecznych. Poniżej możecie przeczytać stanowisko Komitetu, jeżeli się z nim zgadzacie – dołączcie do nas!
Więcej info na www.10czerwca.eu


konsola


Tydzień Waginy - V-Day Poznań

2012-04-10 (Aktualności)

Po raz drugi w Polsce Stowarzyszenie Kobiet Konsola ma okazję uczestniczyć w V-Day - kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Polska edycja V-Day 2012 odbywa się w czterech miastach: Warszawie, Elblągu, Pile i Poznaniu.
W Tygodniu Waginy w Poznaniu będzie można uczestniczyć od 20 do 27 kwietnia 2012r. W ramach Tygodnia – spektakl „Monologi Waginy” oraz wykłady i warsztaty.
Program poniżej. Zyski z tegorocznej kampanii V-Day w Poznaniu zostaną przekazane Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka. Zapraszamy!konsolaMonologi Waginy już wkrótce!

2012-04-03 (Aktualności)

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza na „Monologi Waginy” w MDK w Klubie Dragon! Przedstawienie odbywa się w ramach kampanii V-Day, mającej zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet. Premiera odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 20:00, a kolejne spektakle 24 i 27 kwietnia.  Zyski z tegorocznej kampanii V-Day Poznań zostaną przekazane Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka.
Bilety na spektakl „Monologi Waginy” są już dostępne w sprzedaży w Klubie Dragon.
Istnieje także możliwość rezerwacji wejściówek do 17.04. pod adresem v-day@konsola.org.pl, Cena: 10 złkonsola


Kto dostanie nagrodę im. Ireny Sendlerowej?

2012-03-22 (Aktualności)

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej czeka na zgłoszenia kandydatek/kandydatów do nagrody im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Jesteś nauczycielem/nauczycielką, któremu/której bliska jest idea szkoły uczącej tolerancji i zaangażowania społecznego? A może znasz kogoś takiego?

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” jest formą uhonorowania nauczycieli wychowujących w duchu wartości wcielanych przez Irenę Sendlerową. Przyznawana jest nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczą tolerancji i poszanowania dla innych oraz odgrywają aktywną rolę w swojej szkole i społeczności lokalnej.konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30