Wielkopolski Kongres Kobiet

2012-10-01 (Aktualności)

Od dziś można się rejestrować na Wielkopolski Kongres Kobiet, którego Konsola jest współorganizatorką! 25.10.2012 o godz. 10:00 w Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rozpocznie  otwarcie Kongresu. W trakcie 5 paneli plenarnych, ponad 25 panelistek dyskutować będzie m.in. o kobiecej wizji miast i regionów, przedsiębiorczości i potencjale tkwiącym w różnorodności pracowników i mieszkańców. I Wielkopolski Kongres Kobiet jest organizowany przez cztery różne podmioty, których codzienna działalność koncentruje się czasem na odmiennych sprawach, ale łączy je jedno – wsparcie dla wszelkich działań służących poprawie sytuacji kobiet. Oprócz Konsoli, Kongres współorganizują: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Klub Kobiet Przedsiębiorczych oraz Wielkopolski Związek Pracodawców. Więcej na: www.wielkopolska.kongreskobiet.pl.


konsola


Jedyna taka D'raka! Ogólnopolska Impreza Benefitowa dla Kobiet

2012-09-23 (Aktualności)

Zapraszamy wszystkie Panie na pierwszą ogólnopolską imprezę dla kobiet, której celem jest pomoc tym, które najbardziej tego potrzebują.
Wydarzenie ma charakter w pełni benefitowy - cały dochód zostanie przekazany fundacji wspierającej kobiety chore na raka (prawdopodobnie Rak'n'Roll, dokładne info na dniach).
Impreza również będzie miała na celu upamiętnienie osoby i działalności Darii Jedynej, zmarłej na raka założycielki portalu lesbijka.net, oraz wieloletniej organizatorki imprez dla kobiet na terenie Warszawy. Impreza odbędzie się 20.10. o 21:00 w klubie H2O w Warszawie Więcej info tutaj.


konsolaBagaż Podręczny - słuchowisko, które zmienia świat

2012-09-17 (Aktualności)

Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego dnia, włączasz telewizję, a tam posłowie prawicowej partii sprzeciwiają się związkom partnerskim, bo to ich zdaniem wolna droga do „promocji heteroseksualizmu”. Jak bardzo umowne są kryteria, w myśl których dzielimy się na grupy, i jak bardzo przypadkowy jest los, umieszczający nas w grupie dyskryminowanej lub dyskryminującej? Wystarczy odwrócić proporcje osób homo i heteroseksualnych w społeczeństwie, żeby nagle świat zaczął wyglądać zupełnie inaczej.


konsola


IV Kongres Kobiet już za 3 dni!

2012-09-12 (Aktualności)

 Do IV Kongresu Kobiet pozostały 3 dni! Ponad 8 tysięcy uczestniczek i uczestników już się zarejestrowało. Z Wielkopolski jedzie prawie 400 osób. Kongres odbędzie się 14-15 września 2012 roku pod hasłem „Aktywność, przedsiębiorczość, niezależność”. Sesje plenarne, panele i warsztaty będą dotyczyć aktywności kobiet – w sferze zawodowej (organizacje, firmy), społecznej (edukacja, kultura masowa, reklama) i prywatnej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw regionalnych, wsi i samorządów. Przypominamy, że dzisiaj o północy (12 września) rejestracja zostaje zamknięta. Więcej info na stronie: www.kongreskobiet.pl!

konsolaKoalicja Dla Mieszkańców i Mieszkanek Stolarskiej

2012-09-12 (Aktualności)

Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej to akcja solidarnościowa zainicjowana przez mieszkańców i mieszkanki Poznania, środowiska artystyczne, lokatorskie, akademickie, społeczno-polityczne mająca na celu wsparcie lokatorów i lokatorek kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 w Poznaniu. W środę 12 września o godzinie 16:00 zapraszamy na happening pt. „Strefa wolna od Śruby”. Będziemy wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Poznania malować na ulicy granicę zakazu zbliżania, wyznaczoną przez poznańską prokuraturę dla Piotra Ś., którego firma na zlecenie Lechosława Gawrońskiego nęka lokatorów przy ul. Stolarskiej. Przyjdźcie obowiązkowo! Na stronie: stolarska.wordpress.com/ znajduje się apel o solidarność z mieszkańcami i mieszkankami Stolarskiej 2, przeczytajcie, podpiszcie i wyślijcie dalej!


konsola


Masz wykształcenie techniczne? Zgłoś się!

2012-09-03 (Aktualności)

Polecamy projekt Kobiecy Kapitał, realizowany przez Towarzystwo Amicus w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, na który obecnie odbywa się rekrutacja. Są to szkolenia skierowane do kobiet, posiadających wykształcenie techniczne, które pracują w mikro, małych lub średnich firmach lub same takie firmy prowadzą. Szkolenie rozpoczyna się 13.09.2012 w Poznaniu i obejmuje tematykę Zarządzanie przez cele i kompetencje. Zarządzanie sobą w czasie. Szkolenie jest bezpłatne, współfinansowane ze środków unijnych. Celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych pracowniczek i pracodawczyń sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu całej Polski. Szczególnie serdecznie zapraszane są kobiety powyżej 45 roku życia. Więcej info na: www.kobiecykapital.eu.


konsolaJedź z nami na IV Kongres Kobiet!

2012-07-29 (Aktualności)

Od 14 do 15 września pod hasłem "Aktywność. Przedsiębiorczość. Niezależność" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się IV Kongres Kobiet. Konsola organizuje bezpłatny autokarowy przejazd na to wydarzenie z Poznania. Warunkiem zapisu jest przesłanie kopii potwierdzenia rejestracji wysłanej przez kongres do Aleksandry Sołtysiak, na adres: aleksandra@konsola.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracji można dokonać na stronie: kongreskobiet.pl. Jedź z nami na Kongres Kobiet!konsola


Partnerstwo dla Związków

2012-07-22 (Aktualności)

Konsola dołącza do Partnerstwa dla Związków – szerokiej koalicji na rzecz wprowadzenia w Polsce ustawy o związkach partnerskich dla par jednopłciowych i różnopłciowych. We wtorek 24.07 rano zapadnie decyzja, czy ustawy o związkach partnerskich będą czytane w Sejmie. Dlatego już o 8.30 spotykamy się pod Sejmem pod różowym banerem "Żądamy ustawy o związkach partnerskich". Zostajemy tam do wieczora, ponieważ jeśli dojdzie do czytania, odbędzie się ono około godziny 16.00. Najprawdopodobniej 27.07 do godziny 14.00 nastąpi głosowanie nad ustawami. Dlatego 26.07 organizujemy dużą manifestację, aby przypomnieć posłom i posłankom, że głosując, decydują o przyszłości i szczęściu swoich obywatelek i obywateli. Kto może, niech pojawi się również 27.07 – od 9.00.Czy uda nam się ich przekonać do głosowania na TAK DLA USTAWY? To zależy od Was!!!
Bądźcie pod Sejmem, dołączajcie do Partnerstwa dla Związków!

konsolaPisanie w toku

2012-07-18 (Aktualności)

Genderowe Koło Literaturoznawcze zaprasza na organizowaną po raz piąty konferencję "Pisanie w toku. Gender – metodologie. Gender – interpretacje". Adresowana jest ona do młodych badaczek i naukowców, doktorantek i doktorantów, a także studentek i studentów, piszących prace dyplomowe z zakresu feminizmu, gender studies oraz queer studies. Sesja ma charakter interdyscyplinarny.
Termin: 28-29 września 2012 r.
Miejsce: Collegium Maius, Poznań

19.08.2012 – Termin nadsyłania zgłoszeń
01.09.2012 – Termin nadsyłania tekstów

Więcej info na blogu koła w zakładce PISANIE W TOKU.


konsola


Niegodne historii

2012-07-04 (Aktualności)

Do 8 lipca można zgłosić udział w międzynarodowej konferencji naukowej "Szkolna edukacja historyczna. Historia ludzi. Historia dla ludzi", organizowanej przez Wydział Studiów Edukacyjnych i Instytut Historii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Memoria Cultural Foundation w Bukareszcie. Konferencja odbędzie się w 25-26 października 2012 w Poznaniu. Poruszone zostaną takie zagadnienia jak ukryty program nauczania historii, nauczanie historii jako przemoc symboliczna, historia szkolna (wobec) grup dyskryminowanych, marginalizowanych i wykluczonych. Pamięć emancypacyjna. Odzyskiwanie pamięci. Świadomość i wrażliwość emancypacyjna w kształceniu nauczycieli historii, bliskie spotkania historii i sztuki w perspektywie gender. Więcej info: www.historiawszkole.amu.edu.pl


konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30