Nazywam się Miliard!

2013-01-23 (Aktualności)

Protestuj! Tańcz! Powstań przeciwko przemocy wobec kobiet! Polska przyłącza się do akcji "One Billion Rising", która będzie miała miejsce w walentynki, 14.02.2013. Akcję zainicjowała Eve Ensler, autorka znanych także w Polsce "Monologów waginy", a także aktywna działaczka, w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet. Polska akcja nosi nazwę "NAZYWAM SIĘ MILIARD". W najbliższą niedzielę (27.01) o godz. 17:00 będziemy się uczyć kroków do tańca - spotykamy się przed głównym wejściem do Teatru Nowego (ul. Dąbrowskiego 5). Jeśli chcesz wziąć udział w nauce kroków, wyślij e-mail na adres: aleksandra@konsola.org.pl. Let's dance girls!

konsola


Poznańska Manifa 2013

2013-01-22 (Aktualności)

Wszystkie chętne i wszystkich chętnych do uczestniczenia w organizacji poznańskiej Manify 2013, serdecznie zapraszamy na drugie już spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę (23 stycznia) o godz. 19:30 w CK Zamek przy ul. Fredry 7 pokój 11.
Jeśli chcecie mieć wpływ na ostateczny kształt tegorocznej poznańskiej Manify, macie trochę wolnego czasu, chcecie coś zrobić na rzecz praw kobiet, to przybywajcie.

Razem możemy więcej!konsolaWe Love We Make We Exist

2013-01-06 (Aktualności)

Marta Kochanek, znana fotografka zajmująca się m.in. tematyką LGBTQ poszukuje nieheteronormatywne rodziny do wzięcia udziału w projekcie fotograficznym We Love We Make We Exist, który otworzy Birmigham Shout Festival (UK). W Poznaniu Marta będzie na początku lutego, także nie zwlekajcie ze zgłaszaniem się! Fotografka wierzy, iż rodzicielstwo należy do jednego z najważniejszych tematów zarówno omawianych, jak i wprowadzanych w życie przez dwie kochające się nawzajem osoby. Rodzicielstwo homoseksualne zdaje się być trudniejszym od heteroseksualnego nie tylko gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie ważne, konieczne i niezbędne przygotowania, ale co najważniejsze odnalezienie się w społeczeństwie.konsola


Wielkopolski alfabet pisarek

2012-12-20 (Aktualności)

"Wielkopolski alfabet pisarek" pod red. Ewy Kraskowskiej i Lucyny Marzec to wybór haseł poświęconych autorkom – Polkom i cudzoziemkom – reprezentującym czasy od średniowiecza do dzisiaj. Niektóre z nich zdobyły rozgłos i trwałe miejsce w historii literatury, inne popadły w zapomnienie lub znane są tylko nielicznym czytelnikom i czytelniczkom. Łączy je fakt, iż Wielkopolska zaistniała w ich biografiach bądź jako mała ojczyzna, a więc region, z którym związały swoje życie, pracę, twórczość, bądź też na prawach epizodu, jako miejsce, w którym spędziły tylko pewien okres, niekiedy chwilę. Głównym tematem Wielkopolskiego alfabetu pisarek są więc różne spotkania wielkopolskości z kobiecością i literackie ślady, które po tych spotkaniach pozostały. Ślady te tworzą jeden z możliwych obrazów naszego regionu – kobiecy, ale i uniwersalny, lokalny, ale i europejski, a przede wszystkim dynamiczny, zróżnicowany, daleki od stereotypowej jednolitości. Matronat, m.in.: Konsola!


konsola16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć

2012-11-14 (Aktualności)

Już wkrótce 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Jest to międzynarodowa kampania zainicjowana w 1991 przez Women's Global Leadership Institute. Na działania w ramach kampanii zostały wybrane dni między 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
Poniżej program wydarzeń w Poznaniu, które organizuje Konsola w ramach tej akcji.konsola


Podziękowania za wparcie Konsoli

2012-11-14 (Aktualności)

Członkinie Stowarzyszenia Kobiet Konsola pragną serdeczne podziękować Dorocie Moniuszko za graficzne przygotowanie naszego wspaniałego roll-up'u oraz firmie DBL Poznań Wynajem Odzieży Roboczej (a w szczególności Agnieszce Musiał) za jego zasponsorowanie. Podziękowania składamy również Jessice Alvaro z firmy Alvaro za przygotowanie graficzne pięknych ulotek dla Konsoli. Dziękujemy za Waszą pomoc!


konsolaKobiety chcą władzy - spotkanie w Szczecinie

2012-11-14 (Aktualności)

W imieniu organizatorów i organizatorek, serdecznie zapraszamy 21 listopada 2012 (środa) o godzinie 17:30 do Royal Jazz Club w Szczecinie na kolejne spotkanie w Kawiarence NGO. W programie rozmowa z członkiniami Rady Programowej Kongresu Kobiet. Na spotkaniu będą: dr Anita Kucharska-Dziedzic - prezeska Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet Baba, Anna Dryjańska z Fundacji Feminoteka, Bogna Czałczyńska - pełnomocniczka regionalna Kongresu Kobiet, prezeska Fundacji Czas Dialogu oraz Aleksandra Sołtysiak - prezeska Stowarzyszenia Kobiet Konsola, współorganizatorka Wielkopolskiego Kongresu Kobiet. Więcej info na sektor3.szczecin.pl.


konsola


Mężczyźni przeciw przemocy

2012-11-14 (Aktualności)

Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” zapraszają do udziału w konkursie „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2012. Przedmiotem konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz został zgłoszony do wyróżnienia. Zgłoszenia mogą przesyłać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata. Więcej informacji na stronie www.cpk.org.pl.


konsolaPożegnanie z Matką Polką?

2012-10-24 (Aktualności)

Już 30.10 o 18:00 w Głośnej odbędzie się dyskusja o książce „Pożegnanie z Matką Polką? Dyskursy, praktyki i reprezentacje macierzyństwa we współczesnej Polsce”. W spotkaniu udział wezmą redaktorki: Elżbieta Korolczuk i Renata Hryciuk oraz Izabela Kowalczyk - historyczka sztuki, badaczka kultury, nauczycielka akademicka, publicystka. Spotkanie poprowadzi Marta Mazurek, feministka, amerykanistka z UAM. Interesuje Cię jak ewoluowały wzorce, ideologie, postawy, reprezentacje, a także praktyki życiowe związane z rolą matki? Czy mit Matki Polki w naszej kulturze już się wyczerpał? Czy pora się z nim ostatecznie pożegnać? Przyjdź koniecznie! Spotkanie jest rozpoczęciem organizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola cyklu „Regał Feministyczny”. Patronat: Radio Merkury.

konsola


Zmarła Anna Laszuk

2012-10-14 (Aktualności)

 Ze smutkiem informujemy, że zmarła Anna Laszuk, dziennikarka TOK FM, naczelna nieregularnika "Furia", autorka książki „Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!” dokumentującej życie polskich lesbijek i „Małej książki o homofobii”. Jako dziennikarka poruszała ważne dla nas tematy, dotyczące feminizmu, osób homoseksualnych, praw mniejszości. Sama otwarcie mówiła, że jest lesbijką. Będzie jej nam ogromnie brakować. Znałyśmy Anię z kilku wspólnych działań, tym bardziej jest nam przykro...

konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30