Solidarne z lokatorami i lokatorkami!

2013-03-09 (Aktualności)

Konsola włącza się do inicjatywy „Solidarni z lokatorami” organizując 17.03.13 w Zemście (ul. Fredry 5/3a) pokaz dwóch filmów antydyskryminacyjnych: od 18:00 do 19:00 - Niebieskoocy oraz od 19:15 do 20:00 - Delikatnie nas zabijają. "Solidarni z lokatorami" to akcja poznańskiego środowiska kultury skupionego wokół Otwartego Forum Kultury. Polega ona na wsparciu organizowanej przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów (WSL) zbiórki publicznej funduszy przeznaczonych na obronę i pomoc prawną dla ofiar „czyścicieli” poznańskich kamienic. Pierwsza odsłona inicjatywy będzie miała miejsce podczas poznańskich wydarzeń kulturalnych odbywających się w dniach od 14 do 17 marca 2013.
Przyjdź i wesprzyj lokatorów i lokatorki!
Więcej o filmach na www.bezuprzedzen.pl, więcej o wydarzeniu na www.facebook.com/konsola


konsola


Dołącz do nas. Przyjdź na Manifę!

2013-02-16 (Aktualności)

Tegoroczna poznańska Manifa przejdzie 8 marca (piątek) ul. Półwiejską pod hasłem: Solidarnie przeciw biedzie i wykluczeniu kobiet. Startujemy o godz. 17.30 spod Starego Browaru i idziemy w kierunku Kupca Poznańskiego. Po drodze odczyty na temat feminizacji biedy wygłoszą: Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Stowarzyszenie Dni Równości i Tolerancji, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, Kobiety z Inicjatywą (OZZ Inicjatywa Pracownicza) oraz Amnesty International (oddział poznański). Przynieście ze sobą puste garnki i chochle, metalowe kubki i łyżki, gwizdki i przeszkadzajki – niech będzie głośno! Zaprasza Komitet Organizacyjny Porozumienie 8 Marca. Poniżej możesz przeczytać czym jest feminizacja ubóstwa.

konsolaBezpieczny fotel?

2013-02-16 (Aktualności)

Ruszyła kampania na rzecz dobrej opieki ginekologicznej "Bezpieczny fotel?" organizowana przez Ponton i KPH. W ramach kampanii uruchomiono internetową ankietę pod adresem www.przyjaznygin.pl, w której anonimowo można opisać swoje doświadczenia z wizyt u ginekologów i związane z nimi oczekiwania. Organizatorki/rzy zachęcają do udziału w niej wszystkie kobiety, dostępna jest na stronie. Bardzo ważny jest głos nastolatek, lesbijek, kobiet biseksualnych i transpłciowych oraz niepełnosprawnych, gdyż wiadomo, że doświadczają one często trudności, dyskryminacji i nieprofesjonalnego traktowania w gabinetach ginekologów. Na podstawie badania powstanie raport, który trafi m.in. do Ministerstwa Zdrowia. Więcej informacji na www.facebook.com/bezpiecznyfotel. Konsola objęła kampanię matronatem.

konsola


Prezeska Konsoli nominowana do nagrody!

2013-02-16 (Aktualności)

Prezeska Konsoli, Aleksandra Sołtysiak-Łuczak jest nominowana do nagrody Kobieta Przedsiębiorcza 2012. Jeżeli zgadzacie się z jej działaniami, głosujcie wysyłając sms o treści SUPER.117 na numer 72355 (koszt: 2,46 z VAT). "Aleksandra Sołtysiak-Łuczak wraz z innymi kobietami z Konsoli aktywnie działa na rzecz równości kobiet i mężczyzn, walczy z dyskryminacją ze względu na płeć, przeciwdziała przemocy wobec kobiet. Jest współzałożycielką czytelni Gender Studies, współorganizatorką grup wsparcia dla kobiet czy poznańskich kobiecych manifestacji. To ona organizuje też w stolicy Wielkopolski Dni Równości i Tolerancji. Aleksandra Sołtysiak-Łuczak zasłużyła na nominację do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej 2012 za olbrzymi wkład w organizację pierwszego w naszym regionie Wielkopolskiego Kongresu Kobiet, który przyciągnął do Poznania ponad 400 pań. Tytuł należy się jej również za pomysł oraz koordynację tzw. porozumienia żłobkowego, w ramach którego wywalczyła dotacje dla rodziców posyłających dzieci do niepublicznych żłobków w Poznaniu."

konsola3 białe pyry za Nazywam się Miliard w Poznaniu!

2013-02-16 (Aktualności)

Z przyjemnością informujemy, że otrzymałyśmy 3 białe pyry od poznańskiej Gazety Wyborczej. "Trzy białe pyry dla roztańczonych poznanianek, które opanowały dworzec PKP. W hali starego dworca w czwartek pojawiło się ponad sto kobiet, które razem zatańczyły do piosenki "Break the chain". To poznańska odsłona akcji "Nazywam się miliard", w ramach której w 200 krajach na całym świecie przez wspólny taniec protestowano przeciw przemocy wobec kobiet. Nawet miliard kobiet na całym świecie było lub będzie ofiarą gwałtu lub przemocy na tle seksualnym. Białymi pyrami nagradzamy koordynatorkę poznańskiej akcji Aleksandrę Sołtysiak ze Stowarzyszenia Kobiet Konsola i wszystkie uczestniczki akcji, które poświęciły czas na przygotowanie układu choreograficznego. Bo pięknie tańczyły w tak ważnej sprawie!".

konsola


Nazywam się Miliard! One Billion Rising!

2013-02-10 (Aktualności)

W imieniu miliarda dręczonych i gwałconych kobiet mówimy "dość!". Bądź z nami 14.02.2013 o 15:00! W Poznaniu będziemy tańczyły na starym dworcu PKP. One Billion Rising to globalny protest, zaproszenie do tańca, - wezwanie do mężczyzn i kobiet, by odmówili wspierania status quo póki gwałt i kultura gwałtu nie odejdą w przeszłość, akt solidarności, unaoczniający kobietom powszechność ich walki i ich siłę w liczbach, odmowa zaakceptowania przemocy wobec kobiet i dziewcząt jako zgodnych z koleją losu, nowa epoka i nowy sposób bycia. Akcję zainicjowała Eve Ensler, autorka znanych także w Polsce "Monologów waginy", a także aktywna działaczka, w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet. Polska akcja nosi nazwę "NAZYWAM SIĘ MILIARD". Powstań przeciwko przemocy wobec kobiet!

konsolaO'LESS Festiwal w Poznaniu!

2013-02-10 (Aktualności)

Uwaga! O'LESS Festiwal rusza w trasę! Przystanek pierwszy: Poznań. Od 1 do 3 marca 2013. Miejsce: Kultywator, ul. Zielona 8. Będzie się działo! Festiwal "zdarzył się” w październiku 2012 w Warszawie. Zjechałyśmy się z całej Polski, spotkałyśmy się, poznałyśmy, rozmawiałyśmy, bawiłyśmy się, a teraz zgodnie z planem Festiwal rusza, aby pokazać go w Polsce. Zapraszamy na jego mobilną wersję. Przestrzeń Kultury Lesbijskiej otwiera swe podwoje w Kultywatorze. Macie niepowtarzalną okazję obejrzeć wystawę lesbijskich fotografii, prac plastycznych i film o lesbijskich aktywistkach, posłuchać lesbijskiej muzyki i dramatu lesbijskiego, spotkać grupę lesbijek-chrześcijanek, porozmawiać o lesbijskiej kulturze. Program festiwalu poniżej.

konsola


Koniński Kongres Kobiet

2013-02-10 (Aktualności)

Już 23.02.13 od godz. 9:00 do 18:00 odbędzie się I Koniński Kongres Kobiet. "Koniński Kongres Kobiet to wspólna inicjatywa lokalnych środowisk kobiecych, której celem jest omówienie sytuacji kobiet w regionie, ich szans na zawodowy i osobisty rozwój, zaangażowania w działalność samorządową, aktywności w życiu społecznym. Zamierzamy rozpocząć debatę na temat współczesnych kobiet po to, by dowiedzieć się, jakie możliwości lub ograniczenia widzą mieszkanki powiatu konińskiego na drodze swoich życiowych wyborów, jakie działania powinny zostać podjęte, by wspierać kobiety i zachęcać je do coraz większej społecznej aktywności, co zrobić, by nasz region wyróżniał się jako miejsce przyjazne jego obywatelkom." Kongres organizuje Stowarzyszenie Koniński Kongres Kobiet, a współorganizują Dom Kultury „Oskard”, Stowarzyszenie ONA, Stowarzyszenie „Magnolia” oraz Konsola.
Więcej na: www.koninskikongreskobiet.pl

konsolaZin na 8 marca - Samo się nie zrobi vol.2

2013-01-31 (Aktualności)

 Kontynuując dobrą tradycję, w tym roku również zapraszamy Was do współtworzenia manifowego zina pod znanym już tytułem Samo się nie zrobi. Tym razem hasłem przewodnim jest szeroko pojęta feminizacja biedy. Jeśli chcecie się podzielić swoimi przemyśleniami w tym temacie, piszcie do nas śmiało na adres: info@konsola.org.pl. Czekamy nie tylko na teksty (nie dłuższe niż 4500 znaków), ale również na inne formy wyrażania swojej opinii, które mogą zostać wykorzystane w zinie, tj. grafiki, kolaże itd. Zin ukaże się 8 marca w wersji papierowej oraz pdf.
Konsola zastrzega sobie prawo do wyboru tekstów i grafik. Ostateczny termin nadsyłania twórczości to 17.02.2013.
Do dzieła! Samo się nie zrobi.

konsola


Nauka kroków do One Billion Rising

2013-01-31 (Aktualności)

 Jeśli tydzień temu nie udało Wam się przyjść na naukę kroków do One Billion Rising, to mamy dla Was dobrą wiadomość! Następne spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (03.02) o godz. 17:00 w starym budynku WNSHiD, przy ul. Kutrzeby, w sali 206, piętro 2. Jeśli chcesz wziąć udział w nauce kroków, wyślij e-mail na adres: aleksandra@konsola.org.pl. Protestuj! Tańcz! Powstań przeciwko przemocy wobec kobiet! Polska przyłącza się do akcji "One Billion Rising", która będzie miała miejsce w walentynki, 14.02.2013. W Poznaniu będziemy tańczyły na starym dworcu PKP. Akcję zainicjowała Eve Ensler, autorka znanych także w Polsce "Monologów waginy", a także aktywna działaczka, w proteście przeciwko przemocy wobec kobiet. Polska akcja nosi nazwę "NAZYWAM SIĘ MILIARD".

konsola
Strony:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30