Pobierz podręcznik i ulotkę Kampanii 16 Dni!

2013-09-25 (16dni)

Jeśli planujesz zorganizowanie wydarzenia w ramach kampanii „16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” lub po prostu chcesz wiedzieć więcej o przemocy domowej – pobierz przygotowane przez nas bezpłatne materiały informacyjne! Możesz je zapisać na swoim komputerze lub wydrukować, rozsyłać w wersji elektronicznej lub roznieść do miejsc w których według Ciebie powinny się znaleźć.

Pobierz ulotkę (czarno-białą lub kolorową), która informuje czym jest przemoc i jak jej przeciwdziałać oraz gdzie się zgłosić po pomoc.

Pobierz ulotkę o szacunku w relacjach.

Pobierz listę organizacji z Wielkopolski wspierających osoby doświadczające przemocy.

Pobierz podręcznik w którym znajdziesz m.in. informacje na temat przemocy domowej, fakty i mity o relacjach, jak zorganizować wydarzenie w ramach kampanii "16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć", obszerny spis filmów i książek dotyczących przemocy.

Materiały powstały w ramach projektu „Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.


konsola


Wydarzenia w ramach Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć

2013-11-25 (16dni)

25 listopada rozpoczyna się Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć – międzynarodowa akcja zainicjowana w 1991 r. przez Women's Global Leadership Institute. Na działania w ramach kampanii zostały wybrane dni między:
25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet)
a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka. Co roku od 20 lat na całym świecie (szacuje się że w 172 krajach, również w Polsce) w tym czasie organizowane są wydarzenia mające na celu nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet.

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza na cykl wydarzeń w ramach Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. (Czytaj dalej).

konsolaKalendarz wydarzeń

2013-10-24 (16dni)

 Kalendarz

W poniższym kalendarzu prezentujemy wydarzenia zorganizowane w ramach lokalnych "Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć", które już niebawem będą się odbywać na terenie Wielkopolski. Działania poza Poznaniem zostały zainicjowane w trakcie szkoleń, dla liderek i liderów lokalnych kampanii, odbywających się w ramach projektu "Wielkopolska Kampania 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć" realizowanego przez Stowarzyszenie Kobiet Konsola a współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

Jesteś z Wielkopolski i nie widzisz w kalendarzu wydarzeń organizowanych w Twoim mieście, napisz do nas umieścimy także informacje o działaniach w Twojej społeczności lokalnej! 
marcin pflanz


Polecamy ciekawe spotkanie!

2013-10-15 (16dni)

Scena Od:zysk, Barbara Prądzyńska i grupa Konsensex zapraszają
na otwarte spotkanie organizacyjne dotyczące planowanego cyklu warsztatów teatru fizycznego poświęconego ekspresji ciała oraz mającego z nich wyniknąć performance'u.

Tematem wyjściowym jest PRZEMOC WOBEC KOBIET. Głównym narzędziem pracy będzie CIAŁO oraz wybrane TEKSTY. Performance tworzony będzie przez wszystkich uczestników i uczestniczki podczas cotygodniowej pracy. 

Planowany pokaz: koniec listopada/początek grudnia w ramach 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Podczas spotkania organizacyjnego określony zostanie sposób pracy oraz zawężony temat.

konsolaBrak miejsc na WenDo

2013-09-03 (16dni)

Liczba zgłoszeń na warsztaty WenDo przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Oficjalnie ogłaszamy, że wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Osoby, które wysłały do nas zgłoszenie dostały już wiadomość z informacją, czy będą mogły wziąć udział w zajęciach.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie WenDo organizowane przez Konsolę w Poznaniu i że będzie jeszcze szansa, aby zaprosić osoby, którym nie udało się zapisać. Duża liczba zgłoszeń będzie dla nas motywacją, aby jak najszybciej o to zadbać.

Polecamy stronę www.wendo.org.pl/news.php, na której możecie sprawdzać gdzie i kiedy będą się odbywały warsztaty WenDo w ramach innych wydarzeń w całej Polsce.


konsola


Zapisy na bezpłatne WenDo!

2013-09-01 (16dni)

Rozpoczynamy nabór na bezpłatne warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo, które odbędą się 26-27 października w Poznaniu.

WenDo jako metoda samoobrony psychicznej uczy skutecznych metod komunikowania się i wyrażania własnych potrzeb, emocji, zdania. Umiejętności zdobyte na WenDo są przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd. WenDo wychodzi z założenia, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic (to znaczy naruszać naszego poczucia bezpieczeństwa, swobody i prawa do podejmowania własnych decyzji, czy po prostu czucia się dobrze w danej sytuacji). Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi.


konsolaWenDo jest dla Ciebie!

2013-09-01 (16dni)

Jeżeli chcesz odkryć jak wielka siłą może z Ciebie emanować, jak ważne jest mówienie o własnych potrzebach i jak reagować na przemoc – WenDo jest dla Ciebie!

Już kilka tysięcy kobiet i dziewczynek w Polsce przekonało się o skuteczności WenDo, warsztatów które wydobywają z uczestniczek mnóstwo niesamowitej i pozytywnej energii.
Wiele dziewczyn, które już kilka lat temu uczestniczyły w WenDo, do tej pory pamięta atmosferę zajęć. Ćwiczeniami, które najczęściej wspominają są przełamanie pięścią deski sosnowej o grubości 2 cm oraz nauka krzyku. Wszystkie bez wyjątku stwierdzają jednak, że każda dziewczyna powinna tego spróbować.


konsola


Cykl szkoleń zakończony!

2013-08-28 (16dni)

W poprzedni weekend (24-25.08) odbyły się ostatnie już warsztaty z cyklu trzech szkoleń przygotowujących do zorganizowania wydarzenia w ramach kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Zajęcia dotyczyły wolontariatu i aktywności lokalnej i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w warsztatach i trzymamy kciuki za zorganizowanie własnych wydarzeń.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbyły się w CK Zamek. Serdecznie dziękujemy wegańskiemu cateringowi Ciuchy i Ciacha za przepyszne lunche!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby podejmować temat przemocy domowej.konsolaOdbyły się już drugie warsztaty

2013-08-12 (16dni)

Za nami już drugie z cyklu trzech warsztatów przygotowujących do Wielkopolskiej Kampanii 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć. Tym razem zajęcia dotyczyły przemocy domowej (przemocy w rodzinie) i zostały przeprowadzone przez Annę Kamińską, trenerkę z wieloletnim doświadczeniem. Uczestniczki i uczestnicy przez dwa dni (10-11.08) zdobywały_li wiedzę,która pomoże  im przy organizowaniu Kampanii 16 Dni w swoich społecznościach lokalnych. Przed nimi jeszcze szkolenia na temat wolontariatu i aktywności lokalnej (24-25.08).
Dziękujemy za udział w warsztatach i do zobaczenia wkrótce!

Nadal przypominamy jednak, że jeśli nie udało się Wam dostać na szkolenia, nie zmienia to faktu, że nadal możecie zorganizować Kampanię 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć w swojej miejscowości! To ważne, aby nie omijać tematu przemocy domowej.

Szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Konsolę odbywają się w CK Zamek.

konsola


Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie!

2013-08-05 (16dni)

Na stronie Center for Women’s Global Leadership, organizacji zajmującej się koordynacją międzynarodowych działań związanych z kampanią 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć pojawiła się zapowiedź tegorocznej kampanii. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie Magdaleny Korony z Fundacji Autonomia.

Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie:
Zakwestionujmy militaryzm i zakończmy przemoc wobec kobiet!


Kampania 16 Dni Akcji przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w 2013 roku będzie kontynuowana pod hasłem “Poprzez pokój w domu do pokoju na świecie: Zakwestionujmy militaryzm i zakończmy przemoc wobec kobiet!”. Po ogłoszeniu prośby o wspólne tworzenie kształtu Kampanii otrzymałyśmy odpowiedzi od sieci aktywistek/ów i organizacji działających na rzecz praw człowieka, przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć i sprawiedliwości społecznej z całego świata.
konsola
Strony:  1 2